ePorady

Jednym z głównych powodów, dla których powstała strona Kancelarii była myśl o tych osobach, które chciałyby uzyskać poradę prawną w sprawach, które są dla nich w danym momencie ważne, bez konieczności wizyty w Kancelarii. Za pośrednictwem poczty elektronicznej mogą Państwo uzyskać poradę prawną, ale także projekt opinii lub informacji prawnej, czy też projekt niezbędnej umowy. W tym celu proszę na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (można to uczynić korzystając z formularza kontaktowego) przesłać wiadomość zawierającą:

  • pytanie i opis problemu, który chcecie Państwo przedstawić adwokatowi

  • swoje imię i nazwisko oraz adres do kontaktu e-mail

 

W odpowiedzi otrzymają Państwo od adwokata e-mail, w którym poinformuje o wysokości ceny za poradę prawną oraz poda numeru rachunku bankowego, na który należy uiścić wynagrodzenie. Adwokat tym samym e-mail'u może również poprosić o szczegóły co do stanu faktycznego Państwa sprawy, o inne niezbędne dane lub też o skany pism.

 

Nstępnie adwokat prześle odpowiedź pocztą elektroniczną w terminie od 2 do 5 dni od daty wpływu opłaty na wskazane konto, w zależności od specyfiki problemu.

 

  • serwis ePorady ma prawo do dłuższego niż wyżej wskazany terminu odpowiedzi, w przypadku sprawy skomplikowanej lub z innych przyczyn, które zostaną przez serwis ePorady niezwłocznie wskazane drogą e-mail

  • serwis  ePorady ma prawo do odmowy pomocy prawnej w drodze usługi  ePorady

  • ePorada wykonywana jest na podstawie przedstawionych przez klienta informacji i danych, dlatego też Serwis nie ponosi odpowiedzialności za niedokładne lub niezgodne ze stanem rzeczy przedstawienie przez klienta stanu faktycznego sprawy

 

Przykład ePorady

Pomoc:

Jeśli Państwo opiszecie stan faktyczny, okoliczności nurtującego Was problemu, a zapytacie o poradę zbyt ogólnie, nie należy się niepokoić, adwokat w odpowiedzi poprosi o doprecyzowanie problemu.

 

Możecie Państwo zwrócić się o pomoc do serwisu ePorady zarówno w sprawach z dziedzin wskazanych w zakładkach zamieszczonych na stronie, ale także w innych sprawach, które nie zostały wymienione.

 

Przykład:
Na stronie znajdziecie Państwo informacje, że adwokat prowadzi, dla przykładu sprawy rodzinne i sprawy rozwodowe, ale nie znajdziecie Państwo sformułowania „użytkowanie wieczyste”, jednak otrzymaliście Państwo wypowiedzenie dotychczasowej wysokości opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu, a Państwo uważacie, że aktualizacja opłaty jest nieuzasadniona i nie wiecie jak sobie z tym problemem poradzić – możecie Państwo zwrócić się o pomoc do serwisu ePorady.


"Stan to jest wolny, powołanie szlachetne, wiadomość praw i miłość sprawiedliwości jest fundamentem stanu adwokatów." „Adwokat Polski za Cnotą” autor nieznany,Warszawa 1791 r.